Ptáte se, jak je to s lázněmi Velichovky? I my jsme pátrali.

Nejlépe to však vystihuje reportáž Českého rozhlasu Hradec Králové:

Lázně Velichovky před více než rokem zkrachovaly, teď se připravují na znovuotevření

Lázně Velichovky - Foto: Ľubomír Smatana

Lázně Velichovky – Foto: Ľubomír Smatana

Od krachu lázní Velichovky na Královehradecku uplynul už víc než rok. Tehdy přišla o práci stovka lidí a život v malé obci se změnil k nepoznání. Teď ale nový majitel lázeňský areál opravuje a chystá na znovuotevření.

„Tahle fotka je z roku 1957,“ ukazuje fotografii lázní Anna Ptáčková, která pracovala v lázních Velichovky neuvěřitelných 56 let. Loni, stejně jako ostatní, dostala výpověď a lázně následně kvůli dluhům skončily v insolvenci.

„Strašně těžko jsem to nesla, protože je to vlastně celý můj život,“ přiznává. Teď už ale paní Ptáčková v lázních znovu pracuje.

„Kromě toho, že se původní lázně koupily za 60 milionů korun, tak došlo k opravě společenského domu, provádí se oprava Masarykova domu a také oprava zimních lázní,“ říká Martin Dürrer, But the casino online real help comes from natural anti-ageing Fiber Boost (Capsules) , which do not hide anything, but help the organism regenerate naturally, and maintain its strength for many more years. který je dočasně pověřený vedením lázní.

„Za letošek předpokládáme sumu 15 milionů, která bude do těchto oprav investována,“ upřesňuje. V ruce má rozhodnutí o povolení těžby peloidu, tedy kašovité přírodní látky geologického původu. Ve Velichovkách ji chtějí využívat pro koupele i zábaly lázeňských hostů.

„My bychom chtěli těm lázním vrátit takový trošičku nádech původních lázní, kde byl ten peloid skutečně hustý, a když člověk vylezl z vany, tak na něm zůstával nalepený a musel pak jít na skotské střiky, aby se to z něj smylo,“ popisuje.

Znovu otevření lázní bude oživením pro celou obec. Třeba v jediném místním obchůdku s potravinami totiž podle prodavačky Heleny klesly po odjezdu posledních lázeňských hostů průměrné denní tržby o dva tisíce korun. „Doufám, že se to otevře a budou větší tržby,“ věří.

Na více než stoletou lázeňskou tradici chtějí Velichovky navázat v březnu. Do té doby ale musí provozovatel sehnat nejen nový personál, ale především licenci, o kterou lázně po krachu přišly.