Rozhledy a vyhlídky v okolí chalupy

Rozhledna Masarykova věž samostatnosti 
Budova je postavena na hlubokých základech na pískovcovém podloží, kámen na stavbu byl vytěžen v nedalekém lomu sv. Josefa. Uvnitř je umístěno malé muzeum a pietní síň se jmény obětí válek z Hořicka. Po točitém schodišti se návštěvník dostane na ochoz, ze kterého je velmi pěkný pohled na město a jeho okolí. Při pohledu na sever je za příznivého počasí výhled až na panoráma Krkonoš. Vrchol věže je zakryt hvězdářskou kopulí.
Otevírací doba: denně mimo pondělí 9:30—12 / 13—17 hod. (květen-září), od 12. září otevřeno pouze pátek, sobota neděle.

Rozhledna Hořický chlum
Z rozhledny jsou krásné výhledy na všechny strany: sever – Podkrkonoší s dominantou Zvičinou (671 m) a hřeben Krkonoš, západ – Jičínská pahorkatina (Zebín, Veliš, Tábor aj.), jih – pohled na Hořice a do Polabí, východ – Broumovsko, Orlické hory. Za ideálního počasí lze spatřit žižkovský vysílač v Praze.
Otevírací doba: květen-září (soboty, neděle a svátky) 9:00—18:00 hod., říjen (soboty, neděle a svátky) 9:00—17:00 hod. Po dohodě s odborem KČT Hořice možnost návštěvy i mimo otevírací dobu.

Rozhledna Chlum u Hradce Kralové 
Tato rozhledna je zdaleka již viditelná telekomunikační věž s vyhlídkou, která se nachází nedaleko silnice E443 Hradec Králové-Jičín u osady Chlum. Je zde výhled na Krkonoše, Orlické hory, Hradec Králové, Kunětickou Horu, Železné Hory.

Bílá věž – renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m) Hradce Králové, z jejichž ochozů se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. V roce 2016 byla nově rekonstruována.

Rozhledna Kozinec
Vyhlídková věž na vysílači Kozinec u Vidochova na Jičínsku s nádhernými výhledy z výšky 33 metrů na  Krkonoše, Orlické hory, Ještědsko-kozákovský hřbet či Zvičinu.
Otevírací doba: červen až září každou sobotu v době 12-17 hodin.

Rozhledna na Zvičině u Dvora Králové
Unikátní rozhledna s otáčivou kupolí u Raisovy chaty na vrcholu Zvičiny. Výhled je zde nádherný. Zahrnuje Kunětickou horu, Železné hory, Říp, Milešovku, Bezděz, Lužické a Jizerské hory. Rozhledna otevřena v době provozu restaurace. Provozní doba: léto – středa, čtvrtek: 11.00 – 22.00 pátek, sobota: 11.00 – 24.00, neděle: 11.00 – 20.00, zima pátek:  16.00 – 24.00, sobota: 11.00 – 24.00, neděle: 11.00 – 20.00.

Rozhledna v Libníkovicích
Libníkovice, 503 46 Třebechovice p. O., Libníkovice Tel: 495 431 065
Rozhledna Libníkovice u Třebechovic pod Orebem. V současné době je výhled z rozhledny omezený kvůli vysokým stromům v okolí. Razítko rozhledny lze získat v Libníkovicích u Remsových v čísle popisném 38 (druhý dům za obecním úřadem vpravo směrem na Jílovici). Taktéž lze na tomto místě zakoupit pohlednici rozhledny.