V okolí našich chalup se nacházejí i lázeňská místa:

Lázně Bělohrad

Bohatá ložiska rašeliny dala základ vzniku slatinných lázní. Dnes jsou zmodernizovány a poskytují dospělým i dětem procedury, které příznivě působí na všechna onemocnění pohybového ústrojí – revmatické choroby, bolesti páteře, Bechtěrevovu chorobu, artrózu, stavy po úrazech a ortopedických operacích.

V Lázních Bělohradě působí národopisný soubor písní a tanců Hořeňák, který vznikl již v roce 1949. Má ve svém programu tance, zpěvy a lidová vyprávění z Podkrkonoší a Podzvičinska. Od roku 1975 je každoročně, vždy v druhé polovině června, pořadatelem slavností písní a tanců „Pod Zvičinou“.

Je to také rodiště spisovatele Karla Václava Raise. Najdete zde hustou síť značených turistických cest a cykloturistických tras. Je zde i spousta lesů a udržovaných staveb lidové architektury.

Lázně Velichovky

Je zde mnoho krásných budov a rozlehlý park, který stojí za to navštívit. Proslavily se především léčbou pohybového ústrojí, k níž se používá slatiny, ojedinělého druhu u nás.

Historie lázeňství ve Velichovkách se začala psát na konci 19. století. Tehdejší majitelky velichovského panství, baronky Berta Bess Chrostin a Gabriela Spens Boden, věděly, že v blízkosti panství se nachází slatina, jejíž léčivé účinky poznaly při návštěvě Lázní Bělohrad. Baronky pak na základě návrhu Dr. Kutíka, který využíval slatinnou zeminu k léčbě ve svém sanatoriu v Hořicích, založily lázně.

Novým provozovatelem Lázní Velichovky by měla být společnost Lázně 1897 s.r.o. Slavnostní otevření lázní je 8. 5. 2016. Nacházejí se cca 9 km od chalupy ve Velkém Vřešťově.

Lázně Bohdaneč

Pěkné město, které nabízí spoustu míst pro turisty. Můžete se vydat například po naučné stezce – Gočárův okruh a poznat tak celé město a jeho okolí. První zmínka o tomto městě je už z 14. století a určitě má co nabídnout.

Jánské lázně

Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. V lázních se léčí široké spektrum chorob – onemocnění svalová, nervová, pohybová, dýchací, metabolická, ortopedická. Je zde secesní kolonáda z roku 1893. Je zde také několik lanových drah a lyžařský areál Jánské lázně – Černá hora.