Ve Velkém Vřešťově se nachází také studánka s pitnou pramenitou železitou vodou, která vyvěrá přímo z podzemí. Udělejte si sem procházku a ochutnejte tuto výbornou vodu. Pamatuji se, že jsme sem chodili pravidelně již jako malí a vždy si sem vzali prázdné lahve na naplnění, zkuste to také.

U studánky se nachází i vykotlaný dub a v něm lavička, na které si můžete odpočinout a vychutnat krásu čisté přírody.

Cestou ke studánce minete vřešťovskou bažantnici – přírodní rezervaci – Velký Vřešťov.

A jak se ke studánce dostanete? Jděte směrem na Malý Vřešťov, místní Vám jistě rádi poradí. Od naší chalupy je to vpravo. Jdete stále po hlavní silnici až dojdete k rozcestníku, vpravo budete mít zrušený Letní dětský Tábor – Velký Vřešťov. Od této cedule se dáte doleva až dojdete na okraj lesa a budete tu mít zase rozcestník viz foto č. 1. Nyní se dáte po asfaltové silnici doprava cca 50 m. Po levé straně budete mít stále les a jeho kraj bude končit. Zde se dáte vlevo po louce viz foto č. 2. Na levé straně budete mít okraj lesa, vpravo novostavbu a před sebou louku. Louka Vás již navede přímo ke studánce. Nebojte se jít touto cestou, je to trochu nepřehledné, proto Vám se dám fotografii, abyste poznali, kterou loukou se dát.

Foto č. 1 – rozcestí

 

 

Na tomto místě se dáte úplně doprava po asfaltové silnici cca 50 m.

 

Foto č. 2 – ke studánce

 

 

U tohoto místa půjdete doleva mezi les a tento dům. Již nepůjdete dále po asfaltové silnici, ale přímo po louce, po které dojdete přímo ke studánce, cca po 150 m budete mít po levé straně bažantnici, nebojte se jít tudy.