Přípravy v královéhradecké diecézi vrcholí

Webové stránky

Přihlášeno je již téměř dvě stě kostelů, z toho tři čtvrtiny katolických.

Na návštěvníky čeká jako každoročně zajímavý program.

Nabídka je tak pestrá, jak pestré jsou skupiny očekávaných návštěvníků. Věříme, že si to své vybere opravdu každý, od rodin s dětmi, přes mládež a dospělé až po seniory, od pravidelných návštěvníků bohoslužeb, přes milovníky kultury či historie až po náhodné kolemjdoucí.

Například v Hradci Králové v katedrále Svatého Ducha zahájí Noc kostelů v 18:30 hodin Requiem za arcibiskupa Karla Otčenáška v den třetího výročí jeho úmrtí, samotný program začne krátce před osmou hodinou večer přednáškou dirigenta chrámového sboru Josefa Zadiny o tom, jak zvony katedrály ovlivnily skladatele duchovní hudby. V devět večer promluví architek Jan Falta o gotickém pastoforiu katedrály, o půl hodiny později začne koncert chrámové hudby. Otevřena bude výstava liturgických předmětů a oděvů a návštěvníci si budou moci projít katedrálu s výkladem. O půl dvanácté skončí program závěrečným požehnáním.  Na Novém Hradci v kostele sv. Jana Křtitele se můžete zaposlouchat do houslových meditací a varhanního koncertu. Koncert Českého chlapeckého sboru a komentovaná prohlídka o historii kostela na vás čeká v kostele sv. Anny v Kuklenách. V kostele Neposkvrněného početí Panny Marie na Rožberku začíná program adorací a Mší svatou. Můžete zhlédnout výstavu obrazů, drobné keramiky a kamenů, pro nejmenší návštěvníky je připraven hravý naučný program.

Třebechovicích pod Orebem zazpívá schola mládeže farnosti sv. Ondřeje a zahraje rodinná kapela Kouband.

V Chrudimi začnou Mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie. V 19 hodin začíná okružní jízda po několika méně známých kostelech Železných hor. Poté zpívané nešpory pod vedením chrámového sboru Salvátor, hudební kůr představí regenschori MgA. Tomáš Žídek a na závěr noční výstup na věž a prohlídka zvonice.

V klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Nové Pacce připravili výstavu liturgických předmětů, které nám zanechali naši předkové. Po 19 hodině bude možný výstup do věže ke zvonům s pohledem na klenby a výhledem na město.

Poděbradech v nové kapli Bétel, otevřené na podzim roku 2007, je připraven program pro mladé rodiny s dětmi.

Přelouči v kostele sv. Jakuba Staršího bude od 20 hodin promítán film Most, následuje diskuze. V prostorách márnice za kostelem bude připravena výstava Bible různých vydání.

Přehlídku liturgických oděvů a výstavu liturgických předmětů mohou návštěvníci zhlédnout v kostele sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě. Od 22 hodin noční koncert Musica da Chiesa.

Netradiční prohlídku interiéru kostela v leže můžete zažít v kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové n. L.

 

Okres Trutnov