Zvičina – nejvyšší vrch regionu (671) – ideální cíl výletu.
Vrch Zvičina je vyhledávané turistické místo s důležitou křižovatkou turistických cest. Na vrchu stojí
barokní kostel zasvěcený památce sv. Jana. V blízkosti je turistická Raisova chata s restaurací a rozhlednou, ze které jsou překrásné výhledy na Krkonoše, Rýchory, Vrchlabsko, Králův Dvůr, Jizerské hory, Orlické hory, Kladské  hory s Deštnou, Broumovské vrchy, Kunětickou Horu,
Podkrkonoší a Český ráj. Za dobré viditelnosti jsou vidět i pražské věže. Říká se, že je odtud vidět třetina Čech.

 

Díky výšce 671 m nabízí nádherné pohledy do kraje i na Krkonoše. V zimě je centrem lyžování. Nabízí možnost paraglidingu.
Zvičina je nejvyšším kopcem 17 km dlouhého horského hřbetu. O 300 m převyšuje Dvůr Králové nad Labem a o 330 m Miletínskou kotlinu.
Zvičina byla cílem srazů, poutí, dodnes patří k nejčastějším místům výletů na Královédvorsku. Její vrchol s kostelíkem, založeným roku 1584 (dřevěná stavba) a přestavěným v letech 1706-1711, i turistická Raisova chata jsou snadno dostupné cestami z Bílé Třemešné, z Mezihoří, od Třebihoště, od Chroustova či Horní Brusnice. Zvičinu navštěvoval Karel Jaromír Erben, Karel Václav Rais, Jaroslav Vrchlický, Václav Štech, Ignát Hermann, zastavil se tu i Karel Hynek Mácha.

Vrchol Zvičiny je vynikající místo pro lyžování i paragliding. V minulosti zde bylo i první plachtařské letiště.
Při cestě z vrcholu Zvičiny k Lázním pod Zvičinou je Masarykova studánka, slavnostně odhalená v říjnu roku 1923. Součástí studánky je pohádkový drak, kterého vytesali z hořického pískovce v sochařské a kamenické škole v Hořicích a který zde mezi kameny hlídá pramen čisté vody.