Zahajovací koncert festivalu 24. června 2017 se bude konat v kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové. Půjde o slavnostní koncert ke 200. výročí nalezení Rukopisu královédvorského. Vystoupí na něm houslový virtuos a profesor na Institute of Music v Clevelandu Ivan Ženatý a Filharmonie Hradec Králové s dirigentem Vojtěchem Spurným. Ostatní koncerty proběhnou tradičně v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu.

Na letošním 8. ročníku, který se bude konat od 24. června do 19. srpna 2017, vystoupí opět řada předních interpretů. V minulých letech zde již účinkovali houslisté Ivan Ženatý, Václav Hudeček, Josef Špaček, Gabriela Demeterová, basbarytonisté Adam Plachetka, Markus Flaig (Německo), Ivan Kusnjer, kontratenorista David Erler (Německo), sopranistky Michiyo Keiko (Japonsko), Natalia Rubiś (Polsko), Jana Jonášová, Kateřina Kněžíková, violoncellista Jiří Bárta, hornista Radek Baborák, trumpetisté Otto Sauter (Německo), Miroslav Kejmar, harfistka Jana Boušková, varhaníci Jaroslav Tůma, Aleš Bárta, cembalisté Vojtěch Spurný, Barbara Maria Willi, hobojista Vilém Veverka, klarinetistka Ludmila Peterková, kytarista Pavel Steidl, soubory Schola Gregoriana Pragensis, Collegium 1704, Ensemble Inégal, Musica Florea, Collegium Marianum, Bennewitz Quartet, Škampovo kvarteto, Martinů Voices, Český chlapecký sbor Boni pueri, ale i dirigenti a umělečtí vedoucí Marek Štryncl, Václav Luks, Adam Viktora, David Eben, Jana Semerádová a další.

V rámci festivalu jsou rovněž uváděny skladby v novodobých premiérách. Jde především o kompozice z kukského archivu, který založili v polovině 18. století členové řádu milosrdných bratří.

Festival také podněcuje soudobou tvorbu objednávkou skladby, která zazní ve světové premiéře. Tématem premiér jsou tzv. šporkovské árie. V předchozích ročnících zazněly premiéry děl Emila Viklického (na téma Bonreposké árie), Ivana Kurze (na téma Hubertské árie), Otomara Kvěcha (na téma Zaječí árie) a profesora University of York Thomase Simaku (na téma Herkomanské árie). V letošním roce půjde opět o skladbu na téma šporkovské árie.

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z. s. a správa hospitálu Kuks.